Komunikat o jakości wody do spożycia w wodociągu publicznym Kościelisko w rejonie ul.Nędzy Kubińca 45

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem informuje odbiorców wody z wodociągu publicznego w Kościelisku w rejonie ul. Nędzy Kubińca 45, że w dniu 20 września 2019 r. na podstawie przedstawionych pozytywnych wyników badań mikrobiologicznych wody:

- liczba bakterii grupy coli - 0 jtk/100 ml

- liczba Escherichia coli - 0 jtk/100 ml

- liczba enterokoków - 0 jtk/100 ml

- ogólna liczba mikroorganizmów - nie wykryto

wydał decyzję, że woda w wodociągu publicznym w Kościelisku w rejonie ul. Nędzy Kubińca 45, zarządzanym  przez Spółkę Wodno-Wodociągową w Kościelisku w zakresie badanych wskaźników odpowiada wymogom określonym w załączniku nr 1 dla parametrów objętych monitoringiem grupy A rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. 2017 poz. 2294) i nadaje się do spożycia.

Przeprowadzone badania laboratoryjne próbek wody pobranych w ramach kontroli wewnętrznej wodociągu w dniach 17-20 września 2019 r. nie wykazały zanieczyszczeń bakteriologicznych wody.

 Woda  jest bezpieczna dla zdrowia ludzkiego.

 

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny w Zakopanem

 

mgr Beata Trojańska

Raport „Stan sanitarny kraju w roku 2018”

Raport zawiera omówienie wszystkich najważniejszych obszarów związanych z utrzymaniem zdrowia publicznego

Opracowanie powstało w oparciu o wiarygodne dane ze wszystkich obszarów objętych nadzorem bieżącym i zapobiegawczym Państwowej Inspekcji Sanitarnej na podstawie  informacji  przesłanych  przez  państwowych  wojewódzkich,  powiatowych  i  granicznych  inspektorów  sanitarnych.

Dokument  zawiera wiele ciekawych i dotychczas niepublikowanych danych statystycznych wraz z omówieniem najistotniejszych zagadnień z zakresu działalności Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

W roku 2019 Państwowa Inspekcja Sanitarna świętuje  dwa jubileusze: 100 -lecie powstania Służb Sanitarnych w Polsce oraz 65-lecie funkcjonowania Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Od momentu powstania, Państwowa Inspekcja Sanitarna rozwija się i modernizuje, by jak najlepiej wypełniać swoją misję i czuwać nad bezpieczeństwem zdrowotnym mieszkańców naszego kraju. Naszym  celem  jest  dbanie  o  bezpieczeństwo  we  wszelkich  aspektach  życia,  pracy  i  wypoczynku  człowieka.

Źródło: https://gis.gov.pl/bez-kategorii/raport-stan-sanitarny-kraju-w-roku-2018/?fbclid=IwAR0DJr-9-g0eXoBFEb-N7fa1Dcnnf_mkazbUl-rISQDfTR5N7LZiirFGpFQ

Pliki do pobrania
Download this file (SSK-2018-www.pdf)SSK-2018-www.pdf

Ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie w dniach od 28.09.2019 r. do 5.10.2019 r. na terenie powiatu tatrzańskiego

 

K O M U N I K A T

MAŁOPOLSKIEGO

WOJEWÓDZKIEGO LEKARZA WETERYNARII

W KRAKOWIE

 

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 28 września do 5 października 2019 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie.

Przynęta jest mieszaniną mączki rybnej, tłuszczu bydlęcego, parafiny i tetracykliny w kolorze szarozielonym. W jej wnętrzu umieszczona jest plastikowa kapsułka zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości.

 

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:

1) nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu;

2) kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji;

3) nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową

 


W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

 

W celu skutecznego i bezpiecznego przeprowadzenia szczepień, proszę wszystkich mieszkańców województwa o dostosowanie się do obowiązujących w tym zakresie przepisów i zaleceń.

 

WSZELKICH INFORMACJI DOTYCZĄCYCH AKCJI SZCZEPIENIA LISÓW UDZIELAJĄ:

WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT WETERYNARII W KRAKOWIE – tel.: (12) 293 10 00

POWIATOWE INSPEKTORATY WETERYNARII :
 

w Bochni

tel.: (14) 612 34 13

w Nowym Sączu

tel.: (18) 441 24 01

w Brzesku

tel.: (14) 663 47 50

w Nowym Targu

tel.: (18) 266 23 61

w Chrzanowie

tel.: (32) 212 12 96

w Olkuszu

tel.: (32) 643 04 55

w Dąbrowie Tarnowskiej

tel.: (14) 642 43 15

w Oświęcimiu

tel.: (33) 843 29 95

w Gorlicach

tel.: (18) 352 67 02

w Proszowicach

tel.: (12) 386 17 75

w Krakowie

tel.: (12) 411 25 69

w Tarnowie

tel.: (14) 628 60 90

w Limanowej

tel.: (18) 337 17 61

w Wadowicach

tel.: (33) 823 34 22

w Miechowie

tel.: (41) 383 18 29

w Wieliczce

tel.: (12) 278 31 12

w Myślenicach

tel.: (12) 272 08 19

 

 

WSKAZÓWKI
DLA MIESZKAŃCÓW TERENÓW
NA KTÓRYCH ZOSTANĄ WYŁOŻONE IMMUNOPRZYNĘTY
DO ZWALCZANIA WŚCIEKLIZNY U LISÓW

 

− w celu zwalczania wścieklizny u lisów zostanie zrzucona z samolotu oraz wyłożona ręcznie szczepionka w formie przynęt;
− przynęty zawierające szczepionkę przeciw wściekliźnie mają kształt walca;
w środku umieszczony jest plastikowy pojemnik zawierający płynną szczepionkę. Szczepionka zawarta w przynęcie po przegryzieniu przez lisa wytwarza odporność przeciw wściekliźnie;
− przynęty, które były dotykane przez ludzi są omijane przez lisa;
prosimy nie dotykać i nie podnosić przynęt;
− szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących;
przypadkowy kontakt człowieka z kapsułą zawierającą wirus szczepionkowy wymaga przemycia miejsc kontaktu wodą z mydłem i zgłoszenia się do lekarza;
− podczas przeprowadzania szczepień nie wolno wypuszczać bez opieki psów i kotów;
− przynęty ze szczepionką dopuszczone są tylko do szczepienia lisów;
w przypadku kontaktów zwierząt domowych z przynętami należy skontaktować się z lekarzem weterynarii;
Prosimy o pomoc w skutecznym przeprowadzeniu akcji zwalczania wścieklizny poprzez zastosowanie się do powyższych wskazówek.

Dziękujemy

Komunikat o jakości wody do spożycia w wodociągu publicznym w Leszczynach w rej. Sierockie 76

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem informuje mieszkańców miejscowości Leszczyny, Sierockie 76  zaopatrywanych w wodę do spożycia z wodociągu publicznego, że w dniu 17 września 2019 roku, w związku ze stwierdzoną obecnością bakterii Escherichia coli w wodzie pitnej podjął decyzję o stwierdzeniu braku przydatności do spożycia wody z wodociągu publicznego w Leszczynach, Sierockie 76.

Woda nie nadaje się do spożycia i do celów sanitarnohigienicznych (woda może być używana do prac porządkowych (np. mycia podłóg), spłukiwania toalet, działań p/pożarowych).

 

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny w Zakopanem

 

mgr Beata Trojańska

 

Komunikat o jakości wody do spożycia w wodociągu publicznym w Kościelisku w rejonie ul. Nędzy Kubińca 45

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem informuje mieszkańców miejscowości Kościelisko w rejonie ul. Nędzy Kubińca 45 zaopatrywanych w wodę do spożycia z wodociągu publicznego, że w dniu 11 września 2019 roku, w związku ze stwierdzoną obecnością bakterii Escherichia coli w wodzie pitnej podjął decyzję o stwierdzeniu braku przydatności do spożycia wody z wodociągu publicznego w Kościelisku w rejonie ul. Nędzy Kubińca 45.

Woda nie nadaje się do spożycia i do celów sanitarnohigienicznych (woda może być używana do prac porządkowych (np. mycia podłóg), spłukiwania toalet, działań p/pożarowych).

 

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny w Zakopanem

 

mgr Beata Trojańska

Podkategorie

Kanały informacji

feed-image Źródło RSS

Kontakt

Punkt informacyjny:

tel. 0182068697

fax 0182068410

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

2019  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zakopanem